Masaż bańką chińską

To bardzo prosta i jednocześnie skuteczna technika masażu oparta na zasadach starożytnej medycyny chińskiej. Polega na wykorzystaniu podciśnienia. Podciśnienie wytarzane jest w gumowej bańce przez usunięcie z niej powietrza. Zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, powoduje przekrwienie oraz poprawę elastyczności skóry. Duże podciśnienie, jakie powstaje wewnątrz bańki, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawiając tym samym ukrwienie, dotlenienie i odżywienie tkanek.
Przebieg

Wykonywany jest za pomocą specjalnych gumowych baniek w czterech różnych wielkościach, stosowanych w zależności od miejsca masażu. Masaż wykonywany jest na odsłoniętej skórze, posmarowanej środkiem pomagającym zwalczać krwiaki, stłuczenia i obrzęki pourazowe (na przykład maść z wyciągiem z arniki). Przesuwanie baniek po skórze powoduje bowiem drobne wybroczyny, podobnie jak stawianie tradycyjnych baniek szklanych. Zabieg trwa około 10-30 minut.
Efekty

Pobudzone w wyniku masażu krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, które to są przyczyną cellulitu. Daje dobre efekty w zwalczaniu cellulitu i modelowaniu tkanki tłuszczowej ud, pośladków i ramion, podniesienia pośladków. Może spowodować usunięcie obrzęków, bólu.
Poprzez odblokowanie przepływu energii chi, prowadzi do zrelaksowania organizmu.
Przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania, to gruźlica, nowotwory, uszkodzenia naskórka, wysiękowe zapalenie stawów, wysoka gorączka, zaburzenia krzepliwości krwi, zmiany skórne (egzema, uczulenia, żylaki).