Ziołolecznictwo

plakat_ziololecznictwo4Ziołolecznictwo jest sztuką komponowania mieszanek ziół leczniczych, indywidualnie dla cierpiącego człowieka, w celu doprowadzenia jego organizmu do harmonii i dobrostanu.

Leczenie ziołami warto zastosować przy wszystkich narządów ciała, również w trądziku, bezsenności, depresjach, nadpobudliwości,

Zioła mają wiele uzupełniających się doskonale składników, dzięki którym ich działanie jest wielostronne i są dobrze przyjmowane przez organizm ludzki. Najlepsze działanie wykazują właśnie mieszanki wielu ziół. Działają delikatnie i niezawodnie, nie tylko lecząc, ale również doprowadzając organizm i psychikę do harmonii i dobrostanu.

Błędem jest ekstrahowanie pojedynczych związków chemicznych z rośliny, (albo robienie ich chemicznych odpowiedników) i podawanie ich na jakieś schorzenie, bowiem wszystkie składniki rośliny działają najlepiej w naturalnym połączeniu, tak jak je stworzyła natura.

Warto dbać o profilaktykę, by nie dopuścić do trudnych stanów chorobowych, ponieważ Im dłużej trwa choroba, tym więcej czasu zajmuje jej leczenie. Coroczne zapobiegawcze oczyszczanie organizmu za pomocą ziół, polegające na piciu przez miesiąc naparu z ziół oczyszczających i leczących ewentualne dolegliwości należałoby potraktować jako higienę osobistą. Usuwa się w ten sposób zgromadzone w ciągu roku produkty przemiany materii i toksyny których organizm nie będzie w stanie usunąć samodzielnie. Należy zrobić generalne sprzątanie.