Refleksoterapia

Stopy są mapą organizmu. Mogą wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach jak i stylu życia jaki prowadzi. Refleksologia to sposób „czytania ze stóp” i działania poprzez nie na cały organizm. To skuteczna, terapia naturalna. Dzięki niej łagodnieją bóle, obniża się napięcie nerwowe i mięśniowe, wraca zdrowy sen. Zabiegi refleksoterapii są skuteczne przy spadku poziomu energii, napięciach i bólach mięśniowych, bólach stawów, pleców, kręgosłupa, zgadze, wzdęciach, zaparciach, trądziku, kłopotach z krążeniem i ciśnieniem, migrenach, bolesnych miesiączkach, chorobach kobiecych, spuchniętych, obolałych stopach, nadwadze. Zabiegi przywracają naturalną biologiczną równowagę całego ciała.

Refleksologia to sięgająca epoki cesarzy chińskich, metoda terapeutycznego masażu stóp zakładająca, że wszystkie narządy i organy ciała odpowiadają punktom i strefom odruchowym, zwanym receptorami, znajdującym się na stopach. Masaż polega na „wędrowaniu” kciukiem kolejno po wszystkich punktach stopy i ich stymulowaniu. Stymulowanie receptorów – poprzez odpowiedni ucisk – daje reakcję rozpoczynającą proces samoleczenia organizmu.

Refleksologia jest terapią holistyczną według której człowiek traktowany jest jako całość, obejmująca ciało, umysł i ducha. Z tego względu terapeuta nie koncentruje się jedynie na widocznych objawach, ale rozważa dolegliwość w kontekście całego organizmu i stylu życia klienta. Jeden zabieg można potraktować jako doskonały relaks. Seria od ośmiu do kilkunastu zabiegów ( zależnie od schorzenia) daje skutek leczniczy. Zabiegi można wykonywać jako samodzielną terapię, ale również jako wspomaganie przy tradycyjnym leczeniu, doskonałe efekty daje przy rekonwalescencji.